Rekomenduojamos paskolų bendrovės
paskola automobiliui

Paskola automobiliui

Vasario 24 d., 2019

Transportas yra neatsiejama mūsų gyvenimo dalis, o ir jokia paslaptis, kad būtent automobilis ir yra populiariausia transporto priemonė. Deja, ne kiekvienas gali sau leisti įsigyti automobilį, net ir seną. Žiūrint į Lietuvoje imamų paskolų statistikas galima nesunkiai pamatyti, kad ne retai paskolos imamos išsimokėti su buitimi ar medicina susijusias paslaugas, iš ko galima daryti išvadą, kad nemažai mūsų šalies gyventojų daliai trūksta lėšų susimokėti ir už kasdienes išlaidas, todėl nenuostabu, kad tikrai ne kiekvienas gali sau leisti įsigyti automobilį.

Jeigu nusprendėte, kad automobilis Jums vis dėlto yra reikalingas, o jam įsigyti papildomai pinigų neturite – tokiu atveju gelbsti paskolos arba automobilių lizingas.

Tiek viena, tiek kita paslauga yra labai populiari ir turi savo pliusų ir minusų, todėl prieš apsisprendžiant reikia gerai įvertinti kokio automobilio ieškote, tai ir nulems, ar Jums derėtų rinktis vartojimo paskolą, ar automobilių lizingą. Vienas iš pagrindinių šį sprendimą nulemiančių klausimų yra – ar Jums reikalingas naujas ar senesnis automobilis. Jeigu ruošiatės įsigyti naudotą ir senesnį automobilį, tuomet rekomenduojame rinktis vartojimo paskolą. Taip, teks mokėti didesnes palūkanas, negu lizingo būdu, tačiau nuo pat pradžių Jūs būsite tikrasis automobilio savininkas, kredito bendrovei nereikės mokėti jokio pradinio įnašo, nereikalingas KASKO draudimas, taipogi nesvarbus Jūsų perkamo automobilio amžius ar suma.

Automobilių lizingas

Ruošiatės įsigyti naujesnį automobilį, kurio vertė yra didesnė nei 5000 eurų? Tokių vartotojų tarpe automobilių lizingas yra labai populiari paslauga.

automobilių lizingas

Kuo vartojimo paskola skiriasi nuo lizingo?

Imant vartojimo paskolą Jūs pateikiate savo paskolos prašymą kredito bendrovei, o kai ši prašymą patvirtina Jūs už gautus pinigus įsigyjate automobilį, todėl nėra svarbi nei automobilio suma, nei amžius, tereikia atkreipti dėmesį, kad Jūsų imamas kreditas būtų pakankamas padengti trūkstamą pinigų sumą automobiliui įsigyti.

Priešingu atveju, jeigu renkatės lizingo būdą, Jūs su banku sudarote sandorį, kad tikrasis automobilio savininkas bus lizingo paslaugos teikėjas iki tol, kol bus išmokėta pasiskolinta suma. Labai svarbu įvertinti, ar tikrai sugebėsite išmokėti pasiskolintą sumą, nes kaip minėjome, lizingo būdu perkant automobilį jo tikrasis savininkas esate ne Jūs, o paskolos teikėjas, todėl jeigu nesugebėsite grąžinti reikiamos sumos, tik padarysite paslaugą jos išdavėjui atiduodami jam automobilį už žymiai mažesnę, nei rinkos kainą. Tik išmokėjus pilną lizingo sumą Jūs tampate tikruoju automobilio savininku.

Kitas reikalavimas norint gauti automobilio lizingą yra tas, kad prieš imant paskolą Jums reikės susimokėti 15% – 20% automobilio vertės pradinį įnašą, skirtingai nei imant vartojimo paskolą, kai pradinis įnašas nėra reikalingas. Taip pat, automobilis turi kainuoti bent jau 5000 € ir būti ne senesnis nei 13 metų (šis reikalavimas gali skirtis, priklausomai nuo lizingo bendrovės), automobilį perkant lizingu bus būtinas ir KASKO draudimas.

Didžiausias automobilių lizingo privalumas prieš vartojimo paskolą yra tas, kad mokėsite žymiai mažesnes palūkanas, nei pasiėmę vartojimo paskolą.

Taigi, jeigu galvojate apie automobilio įsigyjimą su finansine pagalba, įvertinkite, ar planuojate tam rinktis vartojimo paskolą ar lizingo būdą, o apsispręsti padės atsakymai į kelis paprastus klausimus, tokius kaip: ar automobilio vertė siekia bent 5000 €, ar Jums reikalingas KASKO draudimas, ar automobilins nėra senesnis nei 13 metų amžiaus, ar išstengsite sumokėti pradinį 15 – 20 proc. automobilio vertės įnašą. Jeigu į visus šiuos klausimus atsakėte – taip, tuomet rekomenduojame rinktis automobilių lizingą, priešingu atveju rinkitės vartojimo paskolą automobiliui įsigyti.

greiteji kreditai
vartojimo paskolos